Jak nawiązać kontakt z aniołami?

jak nawiazac kontakt z aniolami

Jeśli chcesz skontaktować się z aniołami, czy to z archaniołami, czy z twoim aniołem stróżem, nie potrzebujesz wyjątkowych, nadprzyrodzonych zdolności.

Nawiąż kontakt z aniołem
jak nawiazac kontakt z aniolamiW pierwszej kolejności powinieneś się rozluźnić. Najlepiej znajdź spokojne, ciche miejsce, w którym nikt nie będzie ci przeszkadzać. Wyłącz telefon, włącz relaksującą, medytacyjną muzykę. Dobrze byłoby, żebyś ubrał się w wygodne ubranie, które nie będzie krępowało cię w żaden sposób. W następnym kroku przystąp do rozluźnienia ciała i pozbycia się napięć i stresu, który towarzyszył ci przez cały dzień. W tym celu potrząśnij całymi rękami i dłońmi, możesz też wykonać krążenie ramion. Następnie usiądź na wygodnym krześle, zamknij oczy i weź trzy głębokie wdechy, powtarzając przy tym: „Czuję głęboki relaks”. Skoncentruj się na oddychaniu, aż poczujesz, że zaczyna odprężać się każda część twojego ciała, od głowy, aż po czubki palców u stóp. Jeśli poczujesz pełen relaks, będzie to oznaczało, że jesteś gotowy na wezwanie anioła, możesz go nawoływać w celu pomocy lub inspiracji – intencja zależy od ciebie. Pamiętaj o tym, że aniołowie są obecni i gotowi, by ci pomóc. Przyjmując to za fakt, możesz zacząć wizualizować anioła, którego chcesz wezwać. Jeśli na przykład chcesz przywołać Archanioła Michała, zacznij wizualizować sobie jego obecność. Wyobraź go sobie w dowolnej postaci, pełnego miłości – nie ma żadnych ograniczeń, zrób to tak, jak potrafisz (z rozpostartymi skrzydłami, w zwiewnych szatach, co tylko przyjdzie ci do głowy). Nawet jeśli nie masz określonej wizji postaci anioła, nie przejmuj się tym, ponieważ on i tak ukaże się w takiej postaci i formie, w jakiej będzie chciał. Kiedy już to nastąpi, wyobraź sobie strumień boskiego światła, który spływa na ciebie z góry; przez głowę wpływa do twojego ciała, wypełnia każdy mięsień, organ i nerw. Dzięki temu rytuałowi poczujesz się bardziej pewny siebie, uświadomisz sobie niesamowitą ochronę, poczujesz przypływ zdrowia i sił witalnych oraz otrzymasz zdolność rozumienia i szerokiego widzenia. Pierwsze przywołanie aniołów może ci się nie udać, możesz na przykład zasnąć lub ktoś może ci przeszkodzić, ale nie przejmuj się tym, tylko próbuj dalej, zapomnij o niepowodzeniach i zacznij na nowo, bo trening czyni mistrza. Jeśli jednak uda ci się bez przeszkód przywołać anioła, to w następnym kroku powinieneś mu podziękować za jego przybycie, miłość, przewodnictwo i ochronę. Możesz wypowiedzieć w myślach to, co akurat przyjdzie ci do głowy lub użyć słów jakiejś znanej modlitwy. Czasem możesz usłyszeć odpowiedź w formie delikatnej, lecz pełnej mocy miłości. W tym momencie, możesz poprosić o to, czego akurat chcesz; wypowiedz swoją prośbę i bądź świadomy siebie i obecności anioła. Nadal możesz wizualizować światło. Gdy nadjedzie odpowiedni moment (może to nastąpić po kilkunastu sekundach lub minutach) podziękuj – możesz nawet na głos powiedzieć: „Dziękuję!”, i otwórz oczy. Pozostań w pewności, że twoja prośba została wysłuchana.

Którego anioła przywołać
jak nawiazac kontakt z aniolamiJeśli zastanawiasz się, jakiego anioła przywołać, wiedz że najlepiej takiego, który odpowiada twojemu znakowi zodiaku. I tak: archanioł Michał związany jest z Baranem, Lwem, Strzelcem; archanioł Gabriel z Rakiem, Skorpionem i Rybami; archanioł Rafael z: Bliźniętami, Wagą i Wodnikiem; archanioł Uriel z: Bykiem, Panną i Koziorożcem. Pamiętaj, że jeśli masz taką potrzebę, możesz przywołać dowolnego anioła, nie tylko tego, który jest związany z twoim znakiem zodiaku. Każdy z archaniołów ma zakres, za który ponosi odpowiedzialność, więc jeśli któryś odpowiada za to, czego akurat potrzebujesz – poproś go o to. Michał niesie opiekę i cierpliwość; chroni przed atakami innych osób. Gabriel niesie nadzieję, miłość, intuicję i obfitość. Rafael niesie uzdrowienie, kreatywność i twórczą wydajność; dostarczy twemu ciało sił witalnych. Uriel niesie jasność i wizję; pokaże ci, co dzieje się wokół ciebie, jeśli czujesz, że nie masz pełnego wglądu w jakąś sytuację.

Jak odnaleźć cel życiowy z pomocą anioła?
jak nawiazac kontakt z aniolamiNawet jeśli nie jesteś tego świadomy, wiedz, że znajdujesz się na Ziemi w jakimś celu. Jeśli będziesz mieć poczucie kierunku w życiu, łatwiej będzie ci się żyło i będziesz bardziej skoncentrowany. W tym celu możesz poprosić o wsparcie anioła. Zacznij od tego, że siedząc lub spacerując w jakimś spokojnym miejscu, rozmyślaj o swoim życiu. Myśl tylko o pozytywnych zdarzeniach, podczas których czułeś, że robisz coś dobrze. Poddaj te chwile analizie i zastanów się, czy istnieje jakiś sposób, by tamte zdarzenia stały się częścią twojej aktualnej pracy. Na przykład, jeśli teraz pracujesz jako urzędnik, a w młodości osiągałeś świetne wyniki w biegu na 100 metrów, nie myśl, że nie możesz teraz tego połączyć – możesz, tylko musisz określić swoje cele, wykorzystać upór i podjąć wszelkie wysiłki, aby ci się udało. Jeśli jednak z jakiś względów, dzięki temu ćwiczeniu, nie uda ci się, niczego wymyślić, wtedy zwróć się o pomoc do swojego anioła stróża. Zacznij medytować i poproś go, aby zesłał na ciebie świadomość tego, czym masz się zajmować. Niestety, odpowiedzi nie otrzymasz natychmiastowo – musisz wykonywać ten rytuał raz dziennie, przynajmniej przez tydzień, potem zaś cierpliwie czekaj na odpowiedź. Pamiętaj, że wcale nie musi ona przyjść w oczywisty, oczekiwany przez ciebie sposób, może być to forma inspiracji – na przykład któryś z przyjaciół coś ci podpowie. Jednak najprawdopodobniej otrzymasz kilka pomysłów. Wtedy w spokoju oceń każdą z nich, nawet jeśli miałoby ci to zająć kilka tygodni lub nawet miesięcy. Pamiętaj, że jeśli z jakiś względów nie będziesz o tym myśleć, to twoja podświadomość, będzie nad tym pracować. Możesz na przykład spisać dany pomysł na karteczce, nosić ją przy sobie i w wolnej chwili zerkać na nią; jeśli zaś przyjdzie ci do głowy jakiś nowy pomysł to zapisz go, aby ci nie umknął. Stopniowo dowiesz się, co naprawdę chcesz robić. Dopiero wtedy możesz zacząć snuć plany, a potem zacząć je realizować.
Kluczem do sukcesu jest zwrócenie się z prośbą o przewodnictwo do anioła, później posłuchanie jego rady, a następnie postępowanie zgodnie z nią. Anioł zawsze ma na uwadze twoje najwyższe dobro – wspólnie stanowicie zaś silny zespół, i możecie osiągnąć wszystko, na czym skupisz swoją uwagę.

Twój anielski pamiętnik
jak nawiazac kontakt z aniolamiJeśli zaczniesz regularnie nawiązywać kontakty z aniołami, możesz zacząć prowadzić anielski pamiętnik, w którym będziesz zapisywać swoje doświadczenia kontaktu z anielskimi pomocnikami. Dzięki niemu będziesz mieć możliwość sięgnięcia wstecz i sprawdzenia, jaką pomoc otrzymałeś, i jak rozwiązane zostały jakieś sytuacje. Nie musisz robić rozległych wpisów, wystarczy kilka zdań podsumowania, które w przyszłości będą dla ciebie przypomnieniem. Twój anielski pamiętnik, będzie dowodem na to, że aniołowie opiekują się tobą i działają dla twojego dobra. Po przeanalizowaniu wpisów dostrzeżesz, w jaki sposób były spełniane twoje prośby, dzięki czemu lepiej poznasz swojego anioła i zaczniesz darzyć go całkowitym zaufaniem.

Więcej o pracy z aniołami przeczytasz w książce Anioły i duchowi przewodnicy autorstwa Richarda Webstera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*