Kolor a osobowość – czy istnieje pomiędzy nimi jakaś zależność? Choć zwykle nie wybieramy ich świadomie, to kolory oddziałują na nas w każdym momencie życia. Jedne podobają nam się bardziej, inne mniej. Wszystko ma związek z naszymi doświadczeniami, osobowością i charakterem. Dziś zabaw się z nami w psychologię barw i sprawdź, co mówią kolory o charakterze.

Nie jest to test w rodzaju kolor a osobowość i przestroga przed osobą, którą sprawdzasz :), a raczej wskazówka, co mówią kolory o charakterze. Pamiętaj także, że ulubione kolory zmieniają się w ciągu życia wiele razy.

kolor a osobowośćNiebieski kolor a osobowość marzyciela – niebieska barwa określa romantyczne i wrażliwe dusze. Jeśli się już w coś angażujesz, to pełnym sercem. DOBRA RADA: Nie ubieraj się na niebiesko, kiedy chcesz nawiązać z kimś przyjazną relację.

Czerwony kolor a osobowość śmiałka – barwa osób aktywnych i energicznych. Ta barwa oznacza, że lubisz dominować w towarzystwie i być w centrum zainteresowania. DOBRA RADA: Spoglądaj na czerwień, gdy dopada cię zmęczenie, a poczujesz przypływ energii.

Zielony kolor a osobowość stoika– barwa spokoju i harmonii. Świadczy o tym, że jesteś świetnie zorganizowana. DOBRA RADA: Pamiętaj, że zieleń może również manifestować zazdrość.

Żółty kolor a osobowość optymistów – barwa osób kochających dobrą zabawę i będących duszą towarzystwa. DOBRA RADA: Postaraj się czasami uważniej słuchać innych – żółty kolor może oznaczać, że często nieświadomie skupiasz się za bardzo na sobie.

Biały kolor a osobowość elegantki – barwa niewinności i zadbania. Jeśli uwielbiasz tę barwę oznacza to, że budzisz wśród innych zaufanie i potrafisz o siebie zadbać. Czasami lubisz pobyć w samotności i uciekać od problemów. DOBRA RADA: Nie ubieraj się na biało, kiedy chcesz pokazać pewność siebie, na przykład podczas rozmowy o pracę.

Czarny kolor a osobowość ryzykantki – barwa nowych wyzwań! Na zewnątrz jesteś osobą o silnym charakterze, w środku jednak obawiasz się krzywdy i starasz się nie dopuszczać do siebie innych zbyt blisko. DOBRA RADA: Czasami warto komuś zaufać i zwierzyć się ze swoich problemów.

Co mówią kolory o charakterze, łatwo sprawdzić, jednak pamiętaj, że każdy z nas ma swoje jedno, jedyne i niepowtarzalne życie. Często nasze wybory czy upodobania wynikają z doświadczeń i etapu, na jakim aktualnie się znajdujemy. Potraktujmy więc powyższą rozpiskę jako zabawę, a do każdego człowieka postarajmy się podejść indywidualnie 🙂

A jeśli chcesz spojrzeć na życie w jaśniejszych barwach, sprawdź, jak naładować się pozytywną energią.

Pomocne też będzie oczyszczanie energetyczne czakr z pomocą Archanioła Metatrona.