Lustra według feng shui są „aspiryną”, ponieważ mają zdolność „leczenia” – odbijania złej energii do tego, kto ci ją wysłał, jak również przyciągania tej dobrej. Jednak istnieją także negatywne aspekty wieszania luster. Według feng shui lustro w sypialni małżonków może wnieść nieporozumienia i kłótnie.  Sprawdź więc, jakie rozwiązanie poleca lub odradza feng shui odnośnie luster.

Dobrze rozmieszczone lustra w przestrzeni, w której żyjesz, mogą sprawić, że twoje życie zacznie toczyć się gładko i łatwiej będzie ci osiągać zamierzone cele. Pamiętaj jednak, by zawsze używać luster niepopękanych, dzięki czemu nie będzie towarzyszyło ci uczucie rozbicia i niepokoju. Lustra według feng shui dobrze byłoby wieszać tak, by odbijały piękno przyrody, przez co aktywujesz uzdrawiającą energię chi matki natury.

Oto kilka dodatkowych wskazówek, jak używać ich właściwie, by osiągnąć zamierzony efekt.

lustra według feng shui Drzwi – powieś lustro naprzeciwko drzwi wejściowych, przez co podwoisz rozmiar pokoju i wzmocnisz energię chi.

Przedpokój – nie wieszaj lustra naprzeciwko drzwi do toalety, bo zakłócisz przepływ energii.

Jadalnia – lustra tu umieszczone sprawią, że pomieszczenie wyda ci się większe i przestronniejsze oraz symbolicznie podwoją ilość jedzenia podawanego na stole, dając wrażenie dostatku i dobrobytu.

Salon – w przypadku wąskich salonów albo pomieszczeń w kształcie litery L lustra powieszone wzdłuż dłuższych ścian wąskich pokojów wprowadzają do pomieszczenia więcej równowagi.

Sypialnia – według feng shui lustro w sypialni nie powinno wisieć naprzeciwko łóżka, bo niepotrzebnie wniesiesz stres do swojego związku. Nie umieszczaj go też naprzeciwko drzwi do sypialni, ponieważ chi wpływające do sypialni zaczyna się plątać.

Więcej kreatywnych rozwiązań dla ciebie i twojego domu znajdziesz oczywiście w CzaroMarownik 2018 – Magiczny Kalendarz 🙂

Chińczycy wierzą, że otoczenie, w jakim przebywamy, w tym rozkład naszego domu, wpływa na nasz los. Sposobem na sprawdzenie, w jaki sposób rozkład domu wpływa na nasze życie, jest użycie siatki Bagua – narzędzia feng shui używanego do określenia, którym obszarom życia odpowiadają obszary domu. Jest to kwadrat podzielony na dziewięć sektorów, którym przyporządkowany został jeden z dziewięciu obszarów naszego życia. Prawy, dalszy kąt Twojego domu, od strony wejścia, jest połączony z Twoim życiem miłosnym i związanymi z nim relacjami.

Więcej przeczytasz w fantastycznym artykule Feng shui dla miłości <3