Naturalne oczyszczanie organizmu to pozbycie się toksyn w żaden sposób niezwiązany z chemią. Istnieje silny związek między toksynami nagromadzonymi w naszym organizmie a występowaniem chorób i starzeniem się. Dlatego specjaliści zalecają stosowanie kuracji oczyszczających przynajmniej 4 razy do roku, najlepiej w okresach przejściowych, gdy zmieniają się pory roku.

Detoksykacja z zastosowaniem witamin

Najskuteczniejszy sposób na naturalnie oczyszczanie organizmu. Zależnie od potrzeb takie detoksykacje trwają one od 1 do 2 tygodni. Na początku należy oczyścić organizm z zalegających w nim resztek, spożywając bogate w błonnik płatki owsiane, otręby pszenne, grube kaszy i ciemne pieczywo. Kolejne kilka dni to etap regeneracji flory bakteryjnej jelit, realizowany poprzez codzienne spożywanie knaturalne oczyszczanie organizmuefiru lub jogurtu. W tym czasie należy wprowadzić do jadłospisu witaminy i minerały, których nieocenionym źródłem są owoce i warzywa. Stąd tak wielka popularność sokoterapii.

Głodówka lecznicza

Drugi sposób na naturalne oczyszczanie organizmu, tym razem w wersji bardziej wymagającej. Głodówka lecznicza trwa 2-3 dni i polega na piciu wody, zielonej herbaty i ziół. Taka mieszanka ziół oczyszczających z korzeni mniszka, łopianu czy kory brzozy oczyszcza krew i organy ze złogów i nieczystości. Jeśli jednak chcesz skorzystać z przyjemniejszych metod oczyszczających, zawitaj w saunie. Usuniesz toksyny, poprawisz stan naskórka, a wypijając po tym zabiegu szklankę soku owocowego, zapewnisz sobie zdrowie, urodę i wieczną młodość.

Sauna

Naturalnie oczyszczanie organizmu wspiera pocenie się, a to najlepiej przecież nam wychodzi w wysokich temperaturach sauny 🙂 Gruczoły potowe wydalają wówczas metale ciężkie, plastik i rozpuszczalniki. Jeśli nie masz problemów zdrowotnych, korzystaj z sauny nawet do 4 razy w tygodniu.

Glony

Glony i krasnorosty wchłaniają toksyny i uniemożliwiają im powrót do krwiobiegu, przez co regulują naturalne oczyszczanie organizmu. Świetnie sprawdzają się nie tylko w diecie, ale też nałożone na skórę razem z gliną albo jako maseczka z wodorostów.

Sprawdź również: Naprzemienny prysznic – sposób na wzmocnienie odporności i detoksykację organizmu. A jeśli dopadnie cię przeziębienie, zastosuj: inhalacje na kaszel 🙂