Styczniowa pełnia Księżyca nosi nazwę Pełnia Księżyca Wilka. To najlepszy czas na kąpiel oczyszczającą z solą. Zobacz, jak ją przygotować i co jeszcze możesz zrobić w tym czasie, by skorzystać z energii pełni!


Określenia kolejnych pełni Księżyca odnoszą się do zjawisk, które w takcie ich występowania zazwyczaj zachodzą w przyrodzie. Styczniowa pełnia Księżyca nosi nazwę Pełni Księżyc Wilka, gdyż w środku zimy – w czasie mrozów i głębokich śniegów – wilki zakradały się do wiosek w poszukiwaniu pożywienia.

styczniowa pełnia księżycaStyczniowa pełnia Księżyca to odpowiedni czas na rytuały ochronne, oczyszczające oraz zwiększające naszą siłę. Aby oczyścić ciało, ducha i duszę, wykorzystaj sól morską. Od wieków odgrywa ona ważną rolę w magii i religii. Nie pozwól, by zabrakło jej w twoim domu. Sól bowiem neutralizuje i eliminuje wszelką negatywność. Dodaj jej do wody i przygotuj oczyszczającą kąpiel z solą, a wspomoże ona proces oczyszczania i leczenia oraz doda ciału wigoru.

W zależności od dnia tygodnia rytualne kąpiele wykazują różne moce:

  • kąpiel brana tuż przed snem w poniedziałki zapewni prorocze sny,
  • wtorkowa zwiększy w nas pasje,
  • środowa wzmocni intelekt,
  • czwartkowa przyciągnie do nas pieniądze,
  • kąpiel piątkowa z kolei pomoże znaleźć lub zintensyfikować miłość,
  • sobotnia sprowadzi na nas spokój i spotęguje wspomnienia, również z przeszłych wcieleń,
  • niedzielna wzmocni siły i zdrowie.

Kąpiel przed rytuałem oczyści i właściwie nas przygotuje do dalszych magicznych działań. Oczywiście, wielokrotnie zapewne korzystałaś kąpieli nie tylko z powodu jej oczyszczających właściwości. Oczywiście, styczniowa pełnia Księżyca jest czasem wyjątkowym i należy wykorzystać ją właśnie do zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak każdego innego dnia daj sobie nagrodę w postaci takiej aromatycznej i orzeźwiającej kąpieli. To nie tylko czas dla twojego ciała, ale i duszy. Wypoczęta, zrelaksowana możesz iść na spotkanie ze światem i toczyć wszelkie boje 🙂

Pełne informacje o wszystkich pełniach (pięknie brzmi, prawda? 🙂 możesz znaleźć na CzaryMary – magiczny blog :), a naszej stronie możesz przeczytać na temat Lipcowa pełni Księżyca.