Talizmany i amulety – jak z nich korzystać, sprawdzić ich moc oddziaływania i w pełni wykorzystać możliwości? Czy planujesz zanurzyć się w świat magicznych symboli mimo tego, że logika podpowiada: „ja w to nie wierzę!”? Zanim zawiesisz talizmany i amulety na szyi, warto zasięgnąć podstawowych informacji – jak się obchodzić z amuletami i talizmanami, aby ci posłużyły.

Talizmany i amulety – różnice

Pewnie niejednokrotnie zastanawiałaś się, jaka jest różnica (i czy w ogóle jest) między amuletem a talizmanem. Otóż kryteria podziału są różne. Jedna ze szkół mówi, że amulet to przedmiot chroniący właściciela, obdarzający go szczęściem i powodzeniem. Natomiast talizman to przedmiot służący konkretnemu celowi, np. zdobyciu bogactwa lub miłości. Jednak powszechnie uważa się, że talizman ma ochraniać daną osobę przed wszelkim złem i negatywnymi wpływami, a amulet przynosić jej szczęście i wzmacniać wewnętrzną moc. W praktyce pojęć talizmany i amulety używa się wymiennie.

Pierwsze kroki po zakupie – oczyszczanie i programowanie

Podczas etapu produkcji i sprzedaży talizmany i amulety przechodzą przez wiele rąk. Każda z osób, które mają styczność z talizmanami i amuletami, w pewnym stopniu zostawia na nich swój „ślad” – jeśli na przykład ktoś jest negatywnie nastawiony do swojej pracy i życia w ogóle lub pozostaje pod wpływem dużego stresu, może nieświadomie pozostawić tę negatywną energię na talizmanie.

Aby amulet wykorzystał dla Ciebie pełnię swoich możliwości, tuż po zakupie należy go oczyścić. Można to zrobić na trzy sposoby:

  • oczyszczanie wodą – umieszczamy amulet pod strumieniem bieżącej wody w kranie – na około 1-3 minut – i pozwalamy, aby woda opłukała go ze wszelkich nieczystości energetycznych.
  • oczyszczanie wodą z solą – należy przygotować naczynie z wodą (np. szklankę), dodajemy do niej trochę soli (wystarczy 1 łyżeczka na szklankę). Amulet zostawiamy w takiej wodzie na noc. Po wylaniu wody, amulet można już nosić.
  • oczyszczanie białą szałwią – należy rozpalić niewielką ilość białej szałwii i umieścić talizman na kilka minut w strumieniu dymu.

talizmany i amuletyOczyszczenie talizmanów i amuletów po zakupie to jeszcze nie wszystko.

  • W trakcie ich użytkowania należy go systematycznie oczyszczać – raz na tydzień, dwa lub częściej, jeśli musimy brać udział w niesprzyjających sytuacjach (przebywać z osobą, która nam źle życzy, lub w towarzystwie wampirów energetycznych czy też doświadczamy dużego stresu).
  • Aby mieć pewność, że talizman będzie działał na naszą korzyść, należy go zaprogramować. Jest to ważne z tego względu, że większość amuletów i talizmanów jest produkowana fabrycznie – co nie sprzyja magicznej atmosferze, choć energia symbolu danego amuletu i talizmanu ciągle działa.

Takim programowaniem jest swego rodzaju „rozmowa” z amuletem/talizmanem – wyrażenie swojego życzenia względem niego.

  • Może to być na przykład krótkie zdanie: „Ochraniaj mnie przed wszelkimi negatywnymi wpływami, przed którymi możesz mnie ochronić”.
  • Bądź też, jeśli jest to talizman na szczęście, możemy poprosić: „Przynieś mi szczęście i pomyślność”. Dobrze jest również sprecyzować, czym jest dla Ciebie szczęście i pomyślność – wielu ludzi chce, aby w ich życiu było „dobrze”, lecz nie mają pomysłu na to, jak ma wyglądać to „dobre życie”.

Tak więc sprecyzuj i wyobraź sobie, jak ma wyglądać Twój cel – szczęście, pomyślność, obfitość materialna, zdrowie, cokolwiek, czego pragniesz. Możesz wyrazić pragnienie, które znajduje się w mocy danego talizmanu – jeśli kupiłeś talizman na pieniądze, jego zakres działania będzie obejmował tę strefę, nie pomoże więc w znalezieniu miłości czy też powrocie do zdrowia. Talizmany i wszelkie przedmioty o działaniu ochronnym należy programować w okresie od pełni do nowiu księżyca. Amulety i przedmioty o działaniu przynoszącym moc, szczęście, pomyślność, należy programować w okresie od nowiu do pełni księżyca.

Talizmany i amulety to iście osobiste przedmioty – nie pokazujemy ich innym. Należy je nosić schowane, pod ubraniem, nie wystawiać na widok. Talizmany można pokazywać bliskim lub znajomym, którzy dobrze Ci życzą, jednak pamiętaj, że jest to rzecz, która ma służyć Twemu dobru, w związku z tym powinna być jak najbliżej Ciebie i nie przechodzić przez wiele rąk. Jeśli ktoś, kto „nie wierzy w takie rzeczy”, zapyta o Twój amulet/talizman, spokojnie odpowiedz, że jest to oryginalna ozdoba, po czym schowaj go, nie pokazuj sceptykowi i zmień temat rozmowy, aby odwrócić uwagę od talizmanu. Pamiętaj jeszcze o jednej rzeczy: jeśli ktoś usilnie próbuje dotknąć talizmanu, należy zwrócić uwagę na taką osobę – może ona, świadomie lub nie, źle na nas oddziaływać. Bądź czujny, ale też nie popadaj w obsesję – jeśli będziesz silny wewnętrznie i dodatkowo wspomożesz się amuletem i talizmanem, nikt nie będzie w stanie wywrzeć negatywnego wpływu na Twoje życie.

Ilość i jakość

talizmany i amuletyNiejednokrotnie ludzie zastanawiają się, czy mogą nosić kilka talizmanów naraz, a jeśli tak, to czy są jakieś wskazówki dotyczące ich łączenia. Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale na pewno należy kierować się zasadą, aby nie korzystać ze zbyt wielu talizmanów w tym samym czasie –  wprowadza to chaos w życie. Najlepiej skupić się na jednym lub dwóch aspektach życia, np. miłości i zdrowiu, i nosić tylko jeden lub dwa talizmany odpowiadające tym sferom życia.

Talizmany i amulety mogą pochodzić z różnych tradycji. Nie jest wskazane łączenie ich ze sobą – np. atlantydzkiej i celtyckiej. To może wprowadzić dysharmonię. Niektórzy potrafią zauważyć i odczuć różnicę, gdy noszą talizmany różne tematycznie. Można spróbować założyć w tym samym czasie na jednej ręce pierścień Atlantów, na drugiej pierścień z runami Wikingów i sprawdzić, jakie pojawiają się odczucia przy jednym i przy drugim pierścieniu. Następnie należy przez kilka dni nosić tylko jeden z pierścieni, na przykład pierścień Atlantów, zapamiętać swoje odczucia i niezwyczajne wydarzenia (jeśli takie się pojawią), a potem przez kilka kolejnych dni pierścień Wikingów. Jeśli pojawi się różnica między noszeniem obu naraz i każdego z nich osobno, należy zdecydować się tylko na jeden z nich.

 Dziwne zachowania talizmanów

Czasem talizmany „chowają się” przed nami – gubią się w domu i za nic nie możemy ich znaleźć. To znaczy, że w danym momencie na pewno nie powinniśmy ich nosić. Jeśli w tym czasie doświadczymy czegoś niesprzyjającego, nie należy robić sobie wyrzutów ani złorzeczyć. W takim przypadku jest to jasny sygnał, że mieliśmy tego doświadczyć, było to częścią naszego przeznaczenia. Czasem dzieje się coś na poziomie niefizycznym (duchowym) i nie zauważamy żadnych niepokojących czy sprzyjających zmian w naszym życiu. Po kilku dniach talizman odnajduje się i już nigdy więcej się nie gubi.

Niektórzy gubią talizmany i amulety i nigdy już ich nie znajdują. Jeśli kupiłeś na przykład pierścień Atlantów i, niestety, gdzieś on się zapodział, później kupiłeś drugi taki pierścień i była z nim podobna historia – jest to ewidentny znak, że ten talizman nie jest dla Ciebie.

Szerzej na ten temat przeczytasz w artykule oczyszczanie talizmanów i amuletów, a już dziś Ci powiem, że twoim talizmanem na rok 2018 może być CzaroMarownik 2018 – kalendarz księżycowy 😉