Telepatia – czym jest? By ci to wyjaśnić, zadam ci pytanie: Czy wyobrażasz sobie życie bez telefonu komórkowego? Odstawienie komórki w obecnych czasach graniczy z cudem. A co powiesz na parapsychologiczną alternatywę dla telefonu, czyli… telepatię?

Wbrew pozorom nie jest to rzadkie zjawisko. Telepatia to nie tylko przekazywanie myśli na odległość, to znacznie szersze zjawisko obejmujące odczytywanie spektrum czyjejś świadomości bez fizycznego kontaktu. To również odczuwanie intencji i emocji drugiego człowieka czy też narzucanie innym sugestii do osiągnięcia swoich korzyści. Telepatia swoim zasięgiem obejmuje szereg zjawisk, takich jak sny, wizje, przeczucia, odczucia. Jako przykład można tu wskazać diagnozowanie i uzdrawianie na odległość.
A teraz dobra nowina: każdy człowiek posiada zdolności telepatyczne, z których na co dzień nieświadomie, w pewnym stopniu korzysta. Dotyczy to zwłaszcza bliskich sobie osób, które szybko odczytują, w jakim stanie emocjonalnym jest druga osoba lub czy grozi jej niebezpieczeństwo. Świadome posługiwanie się telepatią wymaga umiejętności sprawnego operowania symbolami, emocjami, skojarzeniami i wyobraźnią. To również lata długiego i systematycznego treningu.

Należy też dodać, że często telepatię utożsamia się z empatią. Zobacz, Czym jest empatia:

A jednak empatia to coś znacznie więcej! Empatyczną osobę wyobrażamy sobie jako kogoś, kto potrafi wejść w czyjąś skórę. Tak jakby zrzucał własną i przywdziewał cudzą. Ponieważ umiesz się wczuwać, Twoja zdolność zaopiekowania się tą drugą osobą, a być może nawet polepszenia jej życia, znacznie wzrasta. Właśnie dlatego empatia jest tak często kojarzona z aktywną troską, czyli zdolnością przynoszenia ulgi w cierpieniu.

Każdy z nas posiada zdolności emapatyczne, a więc każdy z nas może posługiwać się i telepatią. Nie wszyscy natomiast rozwijają w sobie te zdolności. Niektórzy myślą nawet, że są niebezpieczne, ale prawda jest taka, że można nauczyć się je hamować lub kierować nimi tak, aby działały na naszą korzyść. Sięgnij do książki Duchowa moc empatii Cyndi Dale (wyd. Samsara), jeśli chcesz szerzej o tym przeczytać.  A póki co jedyną i najwłaściwszą lekturą jest oczywiście CzaroMarownik 2018 – kalendarz księżycowy, prawda? 😉