Sprzątanie wiosenne jest niczym wdech świeżego powietrza. Oto klika pomocnych wskazówek, dzięki którym wiosenne porządki przeprowadzisz sprawnie, a nawet z przyjemnością! Odkryj magię sprzątania!

Wiosenne porządki nie muszą kojarzyć z wyczerpującym odgruzowywaniem mieszkania 🙂 Sprzątanie wiosenne kryje w sobie magię, a magia sprzątania to jedna z najsilniejszych mocy, gdyż przywołuje cudowne wspomnienia minionych dni. Oto w jaki sposób Twoje wiosenne porządki staną się magiczne:

  1. Bądź panią swojego domu

wiosenne porządkiPodczas sprzątania wiosennego na pewno znajdziesz sporo przedmiotów, które obudzą wspomnienia, lub przypomną o czymś, co chciałaś zrobić. Pamiętaj, że teraz to ty masz władzę i musisz stawić czoła wszystkim tym rzeczom, przydzielając im kategorie. Musisz stworzyć cztery grupy: do oddania, do recyklingu, do sprzedania i do użycia. Nie twórz piątej kategorii: „na później” i unikaj szukania porady wśród bliskich, gdyż prawdopodobnie usłyszysz: „Jak nie wiesz co z tym zrobić, to zostaw”. Tak nie wygląda magia sprzątania, a magia brudzenia 🙂

  1. Pożegnanie z szafą bez dna

Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek wykopać z czeluści szafy ulubioną bluzkę, którą przeleżała lata pod stertą innych ubrań i zdążyłaś o niej zapomnieć? Staraj się składać ubrania tak, aby nie leżały na sobie, lecz obok siebie – świetnie sprawdzają się sposoby „na kostkę”, lub „w rulonik”. Miej także w zapasie kilka dodatkowych wieszaków, aby w momentach pośpiechu nie szukać tego jedynego wolnego, co zazwyczaj kończy się rzuceniem kurtki w kąt.  Niech czas wiosennych porządków będzie momentem, w którym dokonasz rewizji szafy i pozbędziesz się ubrań, których nie nosisz. W ten sposób stworzysz miejsce na nowe bluzki czy spodnie. Tu już z magii sprzątania wkraczamy w magię zakupów. Jak to kobiety 🙂 Ups 😉

  1. Uprzyjemnij sobie ten czas

Wiosenne sprzątanie daje ci same korzyści! Nie dość, że będziesz miała czysty dom, to jeszcze się trochę poruszasz. Przygotuj sobie pyszny sok lub energiczne smoothie i puść ulubioną muzykę. Powitaj wiosnę z uśmiechem na twarzy i porządkiem w domu!

Na wiosnę warto także poznać Przepisy na soki warzywne i owocowe, by oczyścić ciało z toksyn, oraz uzupełnić Niedobory witamin.